Notice: Undefined index: translit in /home/website/domains/shop.website.org.ua/public_html/libs/functions.php on line 1480
45-й завод виготовив партію сучасних безпечних автопаливозаправників
ua

45-й завод виготовив партію сучасних безпечних автопаливозаправників

Державне підприємство «45 експериментальний механічний завод», яке входить до складу Укроборонпрому, працює і для цивільного сектору. Так, цими днями завод передав замовникам - українським аграріям - партію осучаснених паливозаправників АПЗ-7 і АПЗ-11. Техніка оснащена системою захисту довкілля і запобігання втратам пального.

Цистерни, призначені для транспортування світлих нафтопродуктів, мають ємність сім та одинадцять кубометрів залежно від моделі техніки. Шасі у заправників імпортне, інші комплектуючі вироблено в Україні.

Паливозаправники оснащено окремими вузлами видачі пального. Вони складаються з фільтра тонкої фільтрації щільністю 25 мікрон, лічильника і роздавального рукава з краном («пістолета»), - розповідає головний конструктор ДП «45 ЕМЗ» Олексій Цвігун. Данний механізм дозволяє заправляти сільськогосподарську техніку просто в полі.

Подбали на 45-му і про безпеку довкілля, оснастивши АПЗ донними клапанами та екологічними коробами. Клапан в середині цистерни запобігає витіканню пального на землю в разі перекидання автівки та пошкодження заправного механізму. А у коробі збираються залишки нафтопродуктів, які утворюються під час наповнення цистерни, а також забруднена дощова вода. Їх можна злити через спеціальні шарові крани.

Сьогодні на заводі монтують аналогічні заправники з цистернами ємністю десять кубометрів. Техніка призначена для гірничовидобувних підприємств. Ці автівки здатні заправляти вантажівки, зокрема «БєлАЗи», безпосередньо у кар'єрі.

Від початку 2021 року фахівці 45-го заводу виготовили близько десятка подібних заправників з цистернами різної місткості.

Нагадаємо, що підприємство виготовляє також спеціалізовані паливозаправники для потреб Міністерства оборони України місткістю цистерн від 5,5 до 12 кубометрів і для Національної гвардії України з ємністю цистерн від 5 до 27 кубометрів.